Geoterminiai gręžiniai

Kas yra geoterminiai gręžiniai?

geoterminis grezinys

Gręžiniai geoterminam šildymui dažniausiai būna nuo 50m iki 120m gylio. Geoterminis gręžinys yra sudedamoji geoterminio šildymo dalis. Katilinėje yra montuojamas šilumos siurblys prie kurio yra prijungiami geoterminiai gręžiniai. Rekomenduojamas bendras geoterminių gręžinių ilgis yra lygus namo kvadratinių metrų sumai. Pavyzdžiui 120m2 namui reiktų gręžti 120m gręžinį arba du gręžinius po 60m. Pamažinus gręžinių gylius ( padarius mažiau gręžinių metrų nei rekomenduojama ), krenta šilumos siurblio naudingumo koeficientas, iš gręžinių grįžta per žemos temperatūros šilumnešis, laikui bėgant gręžiniai vis labiau šaldomi. Todėl labai svarbu pagal namą, jo energetinę klasę ir plotą suderinti šilumos siurblio galios ir gręžinių gylių parinkimą.

            Geoterminių gręžinių gręžimo procesas yra toks. Yra gręžiama 155-190mm gręžskylė, po išgręžimo į ją yra leidžiamas geoterminis zondas ( dvigubas 40 mm diam. PE100 vamzdis užpildytas šilumnešiu), suleidus zondą gręžskylė užpildoma žvirgždu ir molio granulėmis. Gręžinių vamzdžiai nuo gręžinio yra nuvedami į katilinę, kurioje yra prijungiami prie šilumos siurblio.

Šildomas plotasNamo energinio naudingumo klasėRekomenduojamas gręžinių gylis (kiekvienu atveju tikslius gylius reikia skaičiuoti individualiai )
100m2A++100m
100m2B130m
100m2C140m
200m2A++170m
200m2B220m
200m2C240m

Geoterminio gręžinio kaina

Geoterminiai gręžiniai
Kaina yra nurodyta preliminari, už metrą.
25
€ / m + PVM

Geoterminių gręžiniai ir energetika

Geoterminiai gręžiniai yra svarbi dalis tvarios energetikos sistemos. Šie gręžiniai mums pasinaudoti žemės energija, kuri yra atsinaujinanti ir nekelia taršos. .

Geoterminių gręžinių įvedimas į katilinę

Geoterminio gręžinio vietos parinkimas

Procesas prasideda nuo vietos parinkimo, atsižvelgiant į patogumą atvesti įvadus į namą, ir technines galimybes privažiuoti gręžimo agregatui.

Gręžimo mašinos ir įranga

Tuomet gręžiama skylė, per kurią vanduo ar kitas skystis gali būti nuleistas žemės gelmėse ir vėliau ištrauktas su pakilusia temperatūra. Gręžimo gylis gali svyruoti nuo keliasdešimt metrų iki kelių šimtų, priklausomai nuo to, kokio gylio reikia , kad būtų galimybė pasiekti geoterminį energijos šaltinį.

Kaip gylis veikia gręžinio efektyvumą

Kuo giliau gręžiamas skylė, tuo didesnė tikimybė pergręžti daugiau vandeningų sluoksnių, kurie padidina geoterminio gręžinio efektyvumą, nes judedamas vanduo "nuneša" šaltį.

Geoterminiai gręžiniai
Geoterminių gręžinių paslaugos

Dažniausiai užduodami klausimai

1. Kas yra geoterminis gręžinys?

Geoterminis gręžinys yra anga, gręžiama žemės paviršiuje, siekiant pasiekti žemės viduje esančią geoterminę energiją. Tai įprastai daroma naudojant galingą gręžimo įrenginį. Geoterminė energija yra atsinaujinanti energija, gaunama iš žemės šilumos.

2. Kaip veikia geoterminiai gręžiniai?

Geoterminiai gręžiniai veikia praleisdami vandenį (ar kitą skystį) per šiltas žemės gelmes, kur vanduo šildosi ir tada grįžta į paviršių. Ši natūraliai gaunama šiluma gali būti naudojama šildymui ar vėsinimui.

3. Kokia yra geoterminių gręžinių efektyvumo priklausomybė nuo vietos?

Geoterminių gręžinių efektyvumas priklauso nuo grunto, o grunto sudėtis priklauso nuo vietovės. Prieš planuojant geoterminių gręžinių gręžimą reikia parengti geoterminių gręžinių sistemos projektą ir išsiaiškinti grunto sudėtį planuojamojoje gręžimo vietoje.