Vandens gręžiniai

Nuo ko reikia pradėti norint įsirengti vandens gręžinį?

Visų pirma reikia užpildyti gėlo požeminio vandens gavybos / žvalgybos gręžiniui projektuoti formą

( galima būti padaryti galimybę parsisiųsti šią formą klientams )

Užpildžius šią formą, pridėjus sklypo planą ir sklypo nuosavybę įrodančius dokumentus reikia kreiptis į savivaldybę, kuri spręs dėl leidimo išdavimo.

Gavus teigiamą atsakymą jums reikia kreiptis į gręžimo įmonę turinčią licenciją atlikti tokius darbus. Gręžimo įmonė įvertinusi jūsų vietovės geologines sąlygas,  pateiks jums komercinį pasiūlymą. Jeigu siūlomos sąlygos ir terminai jus tenkina tada yra pasirašoma rangos sutartis.

Pasirašius sutartį, prasideda suplanuoti darbai.

Visų pirma yra parengiamas gręžinio projektas,

Tada yra įrengiamas gręžinys,

nustatomi vandens gręžinio parametrai,

paimamas vandens mėginys.

Gavus vandens mėginio tyrimų rezultatus yra užpildomas gręžinio pasas, kuris siunčiamas į Lietuvos geologijos tarnybą registravimui.

Kai gręžinio pasas yra patvirtinamas LGT atsakingo darbuotojo, gręžinys yra įregistruojamas ir gręžinio pasas grąžinamas klientui.

Tuo metu galima atlikti, vandens gręžinio pajungimo į namą, darbus,  sumontuoti vandens siurblį ir visą reikiamą įrangą , kad galima būtų naudotis vandens gręžiniu.

vandens grezinio kaina

Vandens gręžinio kaina

Vandens gręžiniai
Kaina yra nurodyta preliminari, už metrą.
45
€ / m + PVM

Gręžinio įrangos montavimas

Kad gręžiniu būtų galima naudotis, jame reikia sumontuoti vandens pakėlimo įrangą. Po gręžinio įrengimo vyksta antras darbų etapas – siurblio ir visos reikiamos įrangos montavimas.  Po išgręžimo į objektą atvyksta gręžinių sistemų montuotojai, kurie galutinai įvertina esamą situaciją, išklauso užsakovų pageidavimų ir pagal tai sukomplektavę, sumontuoja gręžinio įrangą.

Gręžinio  įrangą sudaro šie įrenginiai ir aprišimo medžiagos:

Vandens gręžinio gręžimo procesas

Gręžinių gręžimo darbai atliekami su tam skirtais gręžimo agregatais , kurie dažniausiai būna sumontuoti ant sunkvežimių arba ant vikšrinės važiuoklės. Prieš pradedant gręžimo darbus vyksta pasiruošiamieji darbai, į gręžimo vietą yra pastatomas gręžimo agregatas, atlenkiamas gręžimo bokštas, kasama technologinė duobė, kuri naudojama gręžinio skiediniui cirkuliuoti ir nusodinti išgręžtą gruntą. Gręžinių gręžimas vyksta praplovimo būdu, į gruntą yra spaudžiamas besisukantis grąžtas (215mm diametro ) ir tuo pačiu metu per grąžto vidurį dideliu slėgiu yra pumpuojamas gręžimo skiedinys ( vanduo susimaišęs su moliu ir kitomis grunto dalelėmis ). Gręžimo metu gręžėjai fiksuoja visus geologinius sluoksnius, kai yra aptinkamas vandeningas sluoksnis, jis yra pergręžiamas iki galo. Yra įvertinami jo parametrai, jo tinkamumas tam tikram vandens kiekiui išgauti. Jeigu vandeningas sluoksnis yra tinkamas, tada į kietą pagrindą yra pragręžiami papildomi 3-6m skirti gręžinio sėsdintuvui, t.y. papildomas vamzdis po filtru, kurio funkcija yra surinkti, į gręžinį per filtrą , patenkančias smulkias daleles. Atlikus minėtus darbus gręžimas yra baigtas. Gręžskylė yra išplaunama ir prasideda kolonos ir filtro suleidimui į gręžskylę. Pirmas leidžiamas vamzdis yra sėsdintuvas ( 3-6m ), paskui prie jo yra jungiamas gręžinio filtras ( gali būti tinklelinis arba plyšelinis, parenkamas , pagal vandeningo sluoksnio geologines savybes ), virš filtro yra jungiama viršfiltrinė kolona kuri eina iki pat žemės paviršiaus ( 125mm PVC vamzdis ). Suleidus gręžinio vamzdžius gręžinys yra plaunamas, tada labai kruopščiai yra apžvyruojamas gręžinio filtras, nes 0,2mm-0,4mm frakcijos plautas sijotas žvirgždas tarp filtro ir gręžskylės sienelės atlieka papildomo filtro funkciją. Vėliau yra žvyruojama likusi užvamzdinė dalis. Virš vandeningo sluoksnio ties molio perdanga yra pilamos molio granulės, skirtos izoliuoti vandeningą sluoksnį nuo paviršinės taršos. Virš molio granulių iki paviršiaus vėl pilamas 0,4mm frakcijos plautas sijotas žvirgždas. Paskutinis etapas yra gręžinio plovimas. Gręžimo metu vandeningas sluoksnis susidrumsčia, į jį patenka gręžimo skiedinio, todėl baigus visus darbus reikia jį išplauti. Paprastai gręžiniai plaunami dviem būdais su kompresoriumi arba su giluminiu siurbliu. Plovimas vyksta kol vanduo tampa švarus. Išplovus gręžinį gręžinio įrengimo darbai yra baigti.

Dažniausiai užduodami klausimai

  1. Kaip pasirinkti tinkamą vietą vandens gręžiniui?

    Atsakymas: Profesionalai, kurie atlieka vandens gręžinių gręžimą, paprastai atlieka geologinius tyrimus, kad nustatytų optimaliausią vietą gręžiniui.

  2. Kiek kainuoja vandens gręžinio gręžimas?

    Atsakymas: Kaina priklauso nuo daugelio veiksnių, tokių kaip gręžimo gylis, grunto sudėtis, gręžinio tipas ir reikalingi darbai po gręžimo. 1 metro kaina prasideda nuo 45 eurų.

  3. Kiek laiko trunka vandens gręžinio gręžimas?

    Atsakymas: Tai priklauso nuo gręžimo gylio ir grunto sudėties. Vandens gręžinio gręžimas gali užtrukti nuo kelių dienų iki savaitės ar daugiau.

  4. Ar reikia leidimo gręžti vandens gręžinį?

    Atsakymas: Taip,visais atvejais norint įsirengti vandens gręžinį Lietuvoje reikia gauti leidimą iš savivaldybės.

  5. Kaip prižiūrėti vandens gręžinį?

    Atsakymas: Vandens gręžiniui nereikalinga reguliari priežiūra, svarbiausia yra tinkamai jį eksploatuoti, įranga turi atitinkti gręžinio parametrus. 

  6. Ką daryti, jei nebeveikia vandens gręžinys?

    Atsakymas: Visų pirma reikia patikrinti  gręžinio įrangą, paleidimo pultą, siurblį.Jeigu problema ne įrangoje, tada reikia išmontuoti siurblį ir atlikti gręžinio parametrų nustatymą ( išmatuoiti gylį, statinį ir dinaminį lygius ) 

  7. Ar visur galima gręžti vandens gręžinį?

    Atsakymas: Ne, ne visur. Vandens gręžinius galima gręžti tik tose vietose kurioms yra išduotas leidimas įsirengti vandens gręžinį.

  8. Kokia gali būti vandens kokybė iš gręžinio?

    Atsakymas: Vandens kokybė iš gręžinio gali labai skirtis ir priklauso nuo daugelio veiksnių, tokių kaip grunto sudėtis ir aplinkos sąlygos. Dažniausiai vandens gręžinyje yra padidintos geležies, mangano normos.